Bul
App Store Google Play

Diyetkolik'i telefonunda kullan

sitede bul
facebooktwitterlinkedinwhatsappmail
Diyetisyen Diyetkolik Ekibi 20.12.2017 2 dakikada okunur
yorumlar
0
kaydet

2018'de Daha Çok Sev Daha Az Kork!

2018'de daha mutlu olmanı sağlayacak bu ipuçlarını dikkate almalısın.

2018'de Daha Çok Sev Daha Az Kork!

Hayatımız boyunca aradığımız en önemli his: Mutluluk… Hakkında çok şey yazılıp çizilse de ne yazık ki bir formülü yok. Tanımı da nerede, ne zaman, nasıl bulacağın da belli olmaz. Yeni yıla girerken gel biraz mutluluk üzerine kafa yoralım, mutlu insanları diğer insanlardan farklı kılan özelliklere şöyle bir göz atalım…

Daha çok sevip daha az korkarlar
Mutlu insanların çoğu daha az korku duyar, daha çok severler. Hayata karşı meydan okumaları ve kendilerine çevrelerindeki dünyayı tanıma fırsatı vermeleri de onlarda görebileceğin özelliklerdendir.

Sorumluluktan kaçmazlar
Mutlu insanlar, yaşamlarının tüm sorumluluğunu alır ve bahanelere sığınmaktan kaçınırlar. Sorumluluk taşımak güçlü ve özgür hissetmeyi de beraberinde getirir.

Kendilerine bakarlar
Kendilerine hem ruhsal hem fiziksel olarak daha çok zaman ayırırlar. Ruhlarını besleyen kitaplar okumak için yahut spor yapmak için her zaman vakit yaratırlar.

Çözüm odaklıdırlar
Mutlu insanlar, memnun olmadıkları bir durumla karşı karşıya olduklarında önce bu durumun nedeni üzerine kafa yorar, daha sonra harekete geçerler. Durumun olumsuz yönüne takılıp kalmak yerine bu durumla nasıl başa çıkabileceklerini düşünürler.

Öfkenin tutsağı olmazlar
Öfkeli kalmanın sağlıklı olmadığını bilirler. Daha çok anlamayı, affetmeyi ve unutmayı tercih ederler. Affetmek öncelikle kendilerine verdikleri bir hediyedir. Buddha “Öfke, kızgın bir kömürü başkasına atmak için eline almak gibidir. Kömür, onu eline alan kişiyi yakar” der.

Güvenir, güven verirler
Kendilerine ve çevrelerindeki insanlara güvenirler. Güvenlerinin sonucunda kırılmayı ve bazen hayal kırıklığı yaşamayı, hiçkimseye güvenmemekten yeğ tutarlar.

Değer katmaya önem verirler.
Bir şey yapıyorlarsa, yaptıklarının hayatlarına bir anlam katacağını düşünürler veya kendilerinin de yaptıkları işe değer katacaklarına inanırlar. Böylece yaptıkları işlerden sağladıkları kişisel tatminleri de yüksek olur.

Hayal etmekten korkmazlar
Mutlu insanların hayalleri de büyüktür ve kalplerinin sesini dinlerler. Sezgi ve başarıların büyüklüğü çoğumuzu korkuturken, mutlu insanlar bundan güç alır.

Sosyalleşmeye vakit ayırırlar
Hayatlarında değer verdikleri anlamlı ilişkileri vardır. Birisiyle bağ kurmaya, anladıkları ve kendilerini anlayan insanlara emek verir, zaman ayırırlar.

mutluluk yeni yıl
facebook twitter linkedin whatsappmail

Yorumlar

Yorum yapan

İlk yorumu sen yap

İlgini Çekebilir