Bul
App Store Google Play

Diyetkolik'i telefonunda kullan

sitede bul
facebooktwitterlinkedinwhatsappmail
Diyetkolik Diyetisyenim 09.08.2022 3 dakikada okunur
yorumlar
1
kaydet

Aynada daha iyi hissedeceğiniz makyaj hileleri

''Makyaj yapıyorsam bir değişiklik göreyim, makyajı en güzel haliyle uygulayayım.'' diyorsanız küçük makyaj hilelerimize göz atın.

Aynada daha iyi hissedeceğiniz makyaj hileleri

Eski dönemlerden beri bireyler arasında oldukça yaygın bir şekilde uygulanan makyaj teknikleri, yüz hatlarının daha belirgin ve şekilli bir görünüme ulaşmasını sağlar. Makyajyaparak kusursuz bir yüz yapısına sahip olmak istiyorsanız doğru yöntemleri ve kendi cildinize uygun malzemeleri kullanmanız gerekiyor. Doğru ürünlerin kullanılması ve uygun renklendirmeler ile yapılan makyajlarda aynada büyük bir değişimle karşılaşabilirsiniz. Ancak unutmamak gerekiyor ki her insanın yüz yapısına hitap eden farklı makyaj teknikleri bulunur. Bu sebeple önce kendi yüz hatlarınızı tanımanız ve daha sonra bu doğrultuda makyaj uygulamaları yapmanız sizi en iyi sonuca ulaştırabilir. Bu noktada bir sır verelim; bazı makyaj hileleri, her makyajın daha kusursuz ve etkileyici şekilde görünmesini sağlar. Bu makyaj hileleri sayesinde, yalnızca ufak dokunuşlar ile makyajlarınızı benzersiz biçimde tamamlayabilirsiniz.

Makyajın Daha Güzel Gözükmesi İçin Neler Yapılmalı?

Her kadın, yaptığı makyaj sonucunda eşsiz ve kusursuza yakın bir görünüme sahip olmak ister. Bunun için ise doğrumakyaj hileleri, doğru malzemeler kullanılarak uygulanmalıdır. Yapılan makyajın daha güzel gözükmesi için öncelikli olarak nemlendirici ve baz kullanılarak cilt, makyaja hazır hale getirilmelidir. Ardından göz makyajına geçilmeli; far, eyeliner, göz kalemi ve maskara sıralaması ile ürünler uygulanmalıdır. Daha sonra cilt yapısına ve ten rengine uygun olarak seçilen fondöten, bb krem ya da pudra materyallerinden bir tanesi yüz bölgesine iyice yedirilmelidir. Allık ile yanaklar renklendirilmeli ve son olarak da ruj veya parlatıcı ile dudaklara istenilen renk tonunda boyanmalıdır. Herkesin makyaj tercihleri ve kullanmak istedikleri ürünler farklılık gösterebilir fakat bu noktada önemli olan kişilerin kendi cilt yapılarına ve ten renklerine uygun ürünleri kullanmaları gerektiğidir.

Makyajı Güzel Gösteren Hileler Nelerdir?

Kadınların birçoğu makyaj nedir, nasıl yapılır ve makyaj hileleri nelerdir gibi soruların cevaplarını merak eder. Hayat kurtarıcı makyaj hilelerini kısaca açıklamak gerekirse;

  • Yüz İnceltme:Yüz bölgesinin daha ince görünmesi için kadınların kendi cilt tonlarından bir veya iki ton daha koyu olan bir ten ürünü tercih etmeleri gerekir. Mat bronzlaştırıcı ve parlak vurgulayıcı aracılığıyla yüz hatları daha belirgin hale gelir.
  • Çekik Göz:Çekik göz yapısı için ince, uzun ve hafif kuyruklu olacak şekilde eyeliner çekilmesi gerekir. Böylelikle göz bölgeniz daha çekik bir görünüme ulaşacak. Ancak gözünüzün daha küçük görünmemesi için eyelinerın çok kalın olmamasına dikkat edin.
  • Dudak Dolgusu:Daha dolgun ve kalın bir dudak görünümüne ulaşmak istiyorsanız doğru renk tonundaki dudak kalemini, bölgenin hafif şekilde dışına çıkarak sürmeniz tavsiye edilir. Ancak çok yapay bir görünüm elde etmemek için kalemin dudak çizginizden çok uzaklaşmamasına özen gösterin.
  • Küçük Burun:Herkes daha küçük ve şekilli bir burun görünümüne sahip olmak ister. Bu amaçla tasarlanan burun kontürleri, küçük burun makyaj hilesini uygulamak istiyorsanız bir numaralı adresiniz. Aydınlatıcı ve bronzlaştırıcı pudranın yanında makyaj fırçaları ile uygulanan bu yöntem, oldukça basittir.
  • Keskin kaşlar:Kaşlarınız için edineceğiniz bir sabitleyici bakışlarınızın daha keskin görünmesine sebep olacak. Edindiğiniz sabitleyici ile kaşlarınızı yukarı doğru taramayı deneyin.
facebook twitter linkedin whatsappmail

Yorumlar

Yorum yapan
Nisa Altın

Nisa Altın Cidden çok yararlı olmuş. Teşekkürler

13.08.2022
Yanıtla

İlgini Çekebilir