Bul
App Store Google Play

Diyetkolik'i telefonunda kullan

sitede bul
facebooktwitterlinkedinwhatsappmail
Bitkilerin Kilo Verme Üzerinde Etkisi
Diyetkolik Diyetisyenim 16.07.2014 2 dakikada okunur
yorumlar
0
kaydet

Bitkilerin Kilo Verme Üzerinde Etkisi

Bitkiler doğru kullanıldığı takdirde birçok sağlık sorununa iyi gelir, aynı zamanda kilo verme üzerinde de etkilidir.

Bitkilerin Kilo Verme Üzerinde EtkisiDiyet yaparak diyetisyen kontrolünde zayıflamak isteyenler, kilo vermek için doğal besinlerle diyetlerine destek sağlayabilirler.

Hangi Bitkiler Diyet Konusunda Yardımcıdır?Maydanoz:Karaciğeri yağlanmadan korur. Kahvaltı dahil her öğünde çiğ olarak tüketilebilir. Bu lezzetli bitki aynı zamanda vücudu arındırır, metabolizmayı hızlandırır, cildi güzelleştirir ve gençleştirir. Bir miktar suyla kaynatılıp demlenerek çay olarak da tüketilebilir. Saplarıyla birlikte kaynatılıp, limon sıkılarak içilen maydanoz, vücudun su tutmasına engel olarak var olan ödemi attıracak ve yağ yıkımına yardımcı olacaktır.

Yeşil çay: Metabolizmayı hızlandırarak yağ yakmayı sağlar ve kilo verme konusunda yardımcı olur. Çok güçlü bir antioksidandır, vücudu toksinlerden arındırır, kanserle savaşır. Kolesterolü ve kan basıncını düşürür. Kalp sağlığı için de faydalıdır. Bağışıklık sistemini, hafızayı ve dişleri güçlendirir; diş eti hastalıklarına karşı direnç sağlar.

Tarçın: Sindirim sistemini düzenler. Kötü kolesterolü düşürür, kan şekerini dengeler. Soğuk algınlığına, öksürüğe ve boğaz ağrılarına iyi gelir. Mide ağrılarını azaltır. Kadınların adet dönemindeki kramplarını hafifletir. Hafızaya iyi gelir.

Adaçayı: İştah kesici özeliği ile uygulanan diyete destek olur. Demlenerek içilebileceği gibi, baharat olarak toz halinde yemeklere de katılabilir.

Civanperçemi: Tatlı tüketme ihtiyacını azaltır ve midede tokluk hissi uyandırır.

Tere: Yağ yıkımını hızlandırmaya yardımcı olmasının yanı sıra, birçok vitamin içerir. Piştiği takdirde tadı acılaştığı için çiğ olarak tüketilmesi daha pratik ve lezzetlidir.

Kekik: Yorgunluk hissini azaltır ve vücuda enerji verir.  Metabolizmayı hızlandırır, bağışıklık sistemini güçlendirir ve sindirim sisteminin çalışmasına destek olur.

Fesleğen: Ödem atıcı özelliği vardır. Ayrıca içindeki uçucu yağlar sayesinde moral yükselticidir.

Beyaz lahana: Vücudu toksinlerden arındırır, ödem atıcıdır, selülitlerden ve fazla kilolardan kurtulmaya yardımcı olan bir bitkidir. Kolon kanserini önleyici özelliği vardır. Haşlandıktan sonra suyu çorba olarak tüketilebilir.

Elma: Protein, potasyum, fosfor, kalsiyum ve birçok vitamin açısından zengin bir meyve olan elma, sağlıklı sofraların ve diyet listelerinin vazgeçilmezidir. Kolesterolü düşürür, kalp krizi riskini azaltır, idrar yollarını temizler, sindirim sistemini çalıştırır, tatlı isteğini azaltır, iştahı keser, akciğerlerin performansını yükseltir ve kansızlığı giderir. Rendelenip, üzerine bal ve tarçın dökülerek düşük kalorili ve hafif bir tatlı elde edilebilir.
facebook twitter linkedin whatsapp messenger mail

Yorumlar

İlk yorumu sen yap

İlgini Çekebilir