Bul
App Store Google Play

Diyetkolik'i telefonunda kullan

sitede bul

Biz Kimiz?

PCI – Önce her şey bir toz bulutuydu…

PCI, 1998 yılında CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi) konusunda danışmanlık ve yazılım geliştirme hizmetleri vermek üzere kuruldu. 2011 yılında PCI, yazılım ile müşteri ilişkileri yönetimi alanlarında kazandığı deneyimleri uygulayıp geliştirmeyi hedefleyerek, Türkiye’de giderek yaygınlaşan beslenme sorunlarına bir çözüm getirmeyi amaçlayan Diyetkolik.com’u kurdu. Böylece biz doğduk! :)

Diyetkolik.com – Ve bizim dünyamız oluştu!

Hikâyemiz aslında şöyle başlıyor;

PCI şirketinin sahibi Tayfun Sungun ile yakın arkadaşı Emre Göğüş’ün süregelen kilo problemleri, tam da spor yaparlarken akıllarına bir fikrin gelmesine sebep oldu. Teknolojinin hayatımızı bunca etkilediği ve kolaylaştırdığı günümüzde, neden diyet yapmayı hem daha kolay hale getirecek, hem de diyeti “sıkıcı, kısıtlayıcı” bir durum olmaktan kurtaracak bir sistem olmasındı? Bu düşünce Diyetkolik.com’un, yani bizim kuruluşumuza kadar giden bir süreci başlatmış oldu.

2.5 yıl süren ve yaklaşık 130 kişinin farklı zamanlarda emek verdiği çalışmalar sonucunda, Diyetkolik.com olarak kısa sürede ciddi bir kitleye ulaştık. :)

Neler Yapıyoruz?

  • “Herkesin diyeti kendine” diyoruz! Kullanıcıların ihtiyaç ve özelliklerine uygun diyet listeleri sunuyoruz.
  • Takipteyiz! Verilen diyet listelerinin ne kadar ve nasıl uygulandığını gelen verilere göre değerlendiriyor ve gerekli yerlerde kullanıcılara uyarılar gönderiyoruz.
  • Oturmaya gelmedik! Fiziksel aktiviteyi artırmaya yönelik egzersiz planları veriyoruz.
  • Buluşturuyoruz! Aynı hedeflere sahip diğer kullanıcılarla ve Diyetkolik.com’a kayıtlı uzmanlarla iletişim kurma şansı tanıyoruz.
  • Bilgilendiriyoruz! Uzman paylaşımlarına (makaleler, videolar) yer vererek en doğru bilgilendirmeyi yapmayı hedefliyoruz.
  • Teknolojiden faydalanıyoruz! İphone ve android uygulamalarımızla diyet listelerini ve diyetisyenleri kolaylıkla erişilebilir hale getiriyoruz.
  • Sosyalleşiyoruz! Dengeli ve sağlıklı beslenmek için gösterilen bireysel çabaları, sosyal ortama taşıyarak eğlenceli hale getiriyor ve hedefe ulaşmayı kolaylaştırıyoruz.


Kısacası,
  • En sağlıklı şekilde ideal kilona ulaşabilmen için, gün içinde yediklerini takip edip beslenme alışkanlıklarını inceliyor ve seni motive edebilmek için elimizden geleni yapıyoruz!

“Bugüne kadar ne diyet yaptıysam olmadı.” diye mi düşünüyorsun?

Önceki deneyimlerini unut. Kendine Diyetkolik.com’da yeni bir sayfa aç :)

Diyet demek aslında “yasak” demek değil! Burada kendine yasaklar koymadan, günlük yaşamında yapacağın küçük değişikliklerle hedefine ulaşabiliyorsun. Ayrıca küçük kaçamaklar yaptığında “Tüh Be!” özelliğini kullanıp kaçamağını diyetisyenine bildirerek, telafi etmek için öneriler de alabiliyorsun.

Sağlığın her şeyden önce gelir. Sağlıklı beslenme alışkanlıkları edinerek kendine uygun olan diyeti yapman, en kalıcı sonuca ulaşmanı sağlar.

Diyetisyenini yanında taşıdığını düşün. Nerede olursan ol, istediğin her an web ve mobil uygulamalar üzerinden diyetisyenine ve diyet ile egzersiz konusunda yüzlerce bilgiye ulaşabiliyorsun. Diyetinin dışına çıktığında veya onu ihmal ettiğinde ise gerekli hatırlatma ve uyarıları alıyorsun.

Diyet yapmanın zor yanları olduğunu biliyoruz… Ama daha önce sana hiç bu kadar kolay görünmüş müydü?Değişmek için Yola Çık!

PCI Yazılım Danışmanlık ve Organizasyon Ltd. Şti.
Evliya Çelebi Mh. Sadi Konuralp Cd. No:5/2 IKSV Vakfı Binası 34433 Beyoğlu, İstanbul

Tel         : 0850 33 34938
Fax        : 0216 330 22 02
E-posta : diyetkolik@diyetkolik.com

Zaman Tüneli

2011
Kuruluş

2012

2012 Eylül
Uygulamamız yayınlandı!

2012 Aralık
Sitemiz yayına çıktı!

2013

2013 Ocak
Kullanıcılarımızın verdiği toplam kilo ilk kez 100’e ulaştı!

2013 Temmuz
500.000 kullanıcıya ulaştık!

2014

2014 Eylül – Altın Örümcek Ödülleri
Sağlık kategorisinde 2. olduk!

2014 Mayıs
Yenilendik!

2015

2015 Ocak
700.000 kullanıcıya ulaştık!