Bul
App Store Google Play

Diyetkolik'i telefonunda kullan

sitede bul
facebooktwitterlinkedinwhatsappmail
Diyetkolik Diyetisyenim 14.12.2017 2 dakikada okunur
yorumlar
0
kaydet

Bu Besinlerle Arana Mesafe Koy!

Daha sağlıklı, daha fit bir yıl için bu besinlere dikkat...

Bu Besinlerle Arana Mesafe Koy!

Kuru meyve: Kuru meyvelerin içinde fazladan şeker bulunur. Diyet listelerinde bulunan tane miktarını aşmak, tartıda beklenmeyen artıları görmene neden olabilir. Sen yine kuru meyve yerine daha doyurucu olan taze meyveyi tüketmeye devam et.

Detoks içecekleri: Diyetisyenler, sıkılmış meyve sularını şeker miktarı yüzünden fazla önermezler. Burada da durum aynı sebze ve meyvelerin şeker içecekleri nedeniyle tüketimi abartılırsa vücuduna fazladan şekeri de almış olursun.

Müsli: Dışarıda satılan paketli müsliler genelde şeker katkılı olduklarından uzak durmakta fayda var. Evde müslini kendin yapmak istersen de yine de kuru meyve, yulaf gibi karbonhidrat kaynakları içerdiğinden porsiyonuna dikkat etmelisin.

Sushi: Japonların zayıf kalma sırrı olarak sağlıklı beslenmeleri gösterilse de sushi miktarını abartmadıkları da kesin. Genelde pirinç deposu olan sushilerden daha az kilo aldıranlarını seçmek istiyorsan yosuna sarılı olanları deneyebilirsin.

Protein bar: Genelde düzenli spor yapanların tükettiği protein barlarda mısır şurubu ve trans yağlar gibi birçok sağlıksız içerik bulunuyor. Yaptığın spora yazık olmamasını istiyorsan protein bar yerine saf protein alman daha yerinde bir tercih olacaktır.

Meyveli yoğurt: İşte diyet yapanların ağzının tadını yerine getiren bir seçenek daha. Ancak üzgünüz piyasada light diye satılan birçok ürün de dahil olmak üzere çoğu şeker içeriklidir. Bu nedenle evde taze meyveleri kendi mayaladığın yoğurda karıştırmak daha uygun bir seçenektir.

Tam buğday ekmeği: Beyaz ekmeği bırakmanın rahatlığıyla tam buğday ekmeğinde ölçüyü kaçıran sadece sen değilsin. Kendine her öğün için bir ekmek hedefi koyarsan dengeyi sağlayabilirsin. Tabii, bulabildiğin en doğal ekmekle…

beslenme diyet ipucu şeker
facebook twitter linkedin whatsappmail

Yorumlar

Yorum yapan

İlk yorumu sen yap

İlgini Çekebilir