Bul
App Store Google Play

Diyetkolik'i telefonunda kullan

sitede bul
facebooktwitterlinkedinwhatsappmail
Diyetkolik Diyetisyenim 31.12.2021 3 dakikada okunur
yorumlar
0
kaydet

Bu yıl sizin olsun!

Değişim takvim yapraklarıyla değil ama sizinle başlar. Mutlu yıllar!

Bu yıl sizin olsun!

Koskoca bir yılı geride bırakırken yaşadığınız acı tatlı tüm olayların sizi ne kadar geliştirdiğini hiç düşündünüz mü? Her yeni güne uyandığınızda neler yaşayacağınızı bilmeden, her gün yeni şeyler öğrenerek, hayatınıza yeni insanlar, yeni alışkanlıklar ekleyerek pek çok anıyla bu yılın sonuna gelmiş bulunuyorsunuz. 365 farklı günde yaşadığınız binlerce farklı duygu, his, hayal ve anıyı geride bırakarak yeni yıla ve yeni yaşantılara adım atma zamanı geldi. Peki sizin yeni yıldan beklentileriniz neler?

Yeni Yıl İçin Tam Motivasyon Zamanı

Her bir yılı geride bırakırken pek çok insan gelecek yıl için planlamalar yapmaya başlar. Gidilecek yerler, yapılacak işler, gerçekleştirilecek hayaller yeni yıl planları arasında yer alır. 2021’i geride bırakırken de 2022 için yeni planlamalar yapmanın şimdi tam vakti! 2021’de neleri gerçekleştirdiniz? Neleri başaramadınız? Yeni nelerin hayallerini kurdunuz? 2022, hepsini gerçekleştirebilmeniz için sizlere fırsatlar sunuyor. Bu fırsatları değerlendirebilmek için tek ihtiyacınız motivasyonsa şunlardan faydalanabilirsiniz:

1.    Yeni Hedefler Defteri

Not almak pek çok kişiye iyi gelen bir eylem. Siz de hayallerinizi yazabileceğiniz yeni bir defter veya ajanda edinerek yeni yıl için ilk adımı atabilirsiniz. Bu deftere yıl boyunca gitmek istediğiniz yerleri, yapmak istediğiniz işleri, okumak istediğiniz kitapları, izlemek istediğiniz dizi ve filmleri not alabilir; her birini yerine getirdikçe bunlarla ilgili duygu ve düşüncelerinizi kısa notlarla açıklayabilirsiniz.

2.    Kötü Tecrübeler

2021 yılında ve bundan önceki yıllarda başaramadıklarınız bundan sonraki yıllarda daha sağlam adımlarla ilerleyebilmenize yardımcı olur. Bu nedenle yılbaşına kadar olumsuz tecrübelerinizi gözden geçirebilirsiniz. Bu tecrübelerin neden olumsuz olduğu, daha iyisini elde etmek için neler yapabileceğiniz gibi pek çok ayrıntıyı düşünebilir; 2022 yılında bu deneyimlerinizden faydalanabilirsiniz.

3.    Yenilikler

Hayatınızda sizi mutsuz eden her şeyden kurtulmak ve yeni bir başlangıç yapmak için yılbaşı ne kadar harika bir gün değil mi? Sizi mutsuz eden insanlardan, yoran eşyalardan, sevmediğiniz giysilerden, sıkıldığınız ortamlardan kurtulabilirsiniz. Tabii ki hepsini bir anda yapmak mümkün olmayabilir ancak motivasyonunuzun her zaman en üst seviyede kalması için kendinizi hazır hissettikçe tüm bunları ortadan kaldırmayı deneyebilirsiniz.

Heyecan Dolu Bir Yılbaşı Akşamı

Yeni yıl boyunca motivasyonunu en üst seviyede tutmak isteyenler için yılbaşı akşamını güzel geçirmek de bir o kadar önemli. Kötü bir yılbaşı akşamı ve yeni yıla olumsuz bir giriş yıl boyunca enerjinizi düşürebilir. Bu nedenle bu özel günde sevdiklerinizle birlikte heyecanlı, keyifli ve bol kahkahalı bir gün planlayabilirsiniz. Yılbaşı akşamını sevdiklerinizle geçirirken onlarla yıl boyunca neler yapmak istediğinizi de düşünebilirsiniz. Seyahat planları için de en iyi günlerden biri yılbaşı olabilir.

Yeni yıla giriş yaparken kendinizi sevdiğiniz lezzetlerle mutlu etmeyi ihmal etmeyin. Yine de ilerleyen günlerde yediklerinizi dengelerken çok zorlanmamak için ipin ucunu fazla kaçırmamanızda fayda var. Tüm yiyeceklerin tadına bakabilirsiniz fakat dengeyi de elden bırakmamayı tercih edebilirsiniz.

Yeni yılın size ve sevdiklerinize hayallerinizi, isteklerinizi ve tüm planlamalarınızı getirmesi dileğiyle!

Yeni yılınız kutlu ve mutlu olsun!

yeni yıl yılbaşı
facebook twitter linkedin whatsappmail

Yorumlar

Yorum yapan

İlk yorumu sen yap

İlgini Çekebilir