Bul
App Store Google Play

Diyetkolik'i telefonunda kullan

sitede bul
facebooktwitterlinkedinwhatsappmail
Diyetkolik Diyetisyenim 02.03.2020 2 dakikada okunur
yorumlar
1
kaydet

Günün en verimli saatleri uykuda geçen süre olabilir mi?

Yakın bir zamanda Wall Street dergisinde yayınlanan bir yazıda, günün en verimle geçirilen saatlerinin sabaha karşı 4 ile 6 arasında olduğu fikri ortaya atıldı.

Günün en verimli saatleri uykuda geçen süre olabilir mi?

Gece kuşlarından mısınız, yoksa erkenci kuşlardan mı? Belki de tam ortasındasınız, kim bilir? Kafesteki en verimli kuş, sabaha karşı yaşayan olabilir mi acaba? Yakın bir zamanda Wall Street dergisinde yayınlanan bir yazıda, günün en verimle geçirilen saatlerinin sabaha karşı 4 ile 6 arasında olduğu fikri ortaya atıldı.

Evet, tam da uykunun en tatlı anlarında

İş ve aile hayatının kaosunda, bu saatlerin günün en planlı ve en organize anları olabileceği fikri kulağa hiç de abes gelmiyor aslında. Düşünsenize, sabahın erken saatleri; sosyal medya bildirimleri yok, mesajlar, haber kaynakları, hiçbir şey. Hayat uykuda çünkü.

“Sabah karşı 4’te uyandığınızda, hayatınızdaki dikkat dağıtıcı birçok şeyden uzakta kalabilirsiniz.” diyor NeuroLeadership Enstitüsübaşkanı psikolog Josh Davis. “Hiç kimse sabah 4’te mail atmanızı ya da telefonlara cevap vermenizi beklemiyor. Facebook’ta paylaşım yapacak hiç kimse yok. Hem dahili hem de harici cazibe araçları hayatın bu saatlerinde mevcut değil.”

Gerçekten de günün altın saatleri gibi, değil mi?

6 saatlik bir mail, kahve ve yemek molası, medya, aile, arkadaşlar kaosunun yerine, iki saatlik kesintisiz bir iş sürecini tercih etmez miydiniz? Kulağa hayal gibi geliyor. Ancak göz ardı edilememesi gereken önemli bir nokta var. Sabah iki saat erken kalkmak demek, gece iki saat erken yatmak demek. Bahsi geçen bu iki saatlik verimi, iyice dinlenmeden ve uyumadan elde etmek mümkün değil.

Her ne olursa olsun, denemeye değer olduğu kesin bilgi!

KAYNAK

uyku sağlıklı yaşam
facebook twitter linkedin whatsappmail

Yorumlar

Yorum yapan
Serhat Tas

Serhat Tas Kişiden kişiye değişir. 4 te kalkarsam gözümü açamam.

02.03.2020
Yanıtla

İlgini Çekebilir