Bul
App Store Google Play

Diyetkolik'i telefonunda kullan

sitede bul
facebooktwitterlinkedinwhatsappmail
Diyetkolik Diyetisyenim 25.11.2019 4 dakikada okunur
yorumlar
2
kaydet

Sağlıklı yaşamak istiyorsanız önce kendinizin takipçisi olun!

Stresli olduğunuzda daha kötü beslendiğinizi ya da uyku kaliteniz düştüğünde egzersiz temponuzun olumsuz etkilendiğini fark ettiniz mi hiç? Bu durum çok normal! Çünkü tüm bunlar bir bütün ve hepsi birlikte takip edilmeli. Peki ama nasıl?

Sağlıklı yaşamak istiyorsanız önce kendinizin takipçisi olun!

Modern yaşamın getirdiği sağlıksız beslenme, obezite, hareketsiz yaşam, kötü ruh hali gibi olumsuzluklardan ve bu faktörlerle tetiklenebilen yüzlerce hastalıktan korunmanın yolu en başta kendimizi takip etmekten ve sağlığa ilişkin konularda bilinç düzeyimizi her geçen gün artırmaktan geçiyor. 

Kolumuzdan hiç çıkarmadığımız akıllı saatler her an yanı başımızda olan ve “Dün gece iyi uyudun mu?”, “Bu hafta biraz kilo mu aldın sanki?”, “Bugün hedeflediğin adım sayısını tamamlayabildin mi?” gibi onlarca soru yönelterek bizi kendi durumumuzla yüzleştiren bir arkadaş gibi konumlanıyor. Fakat arada bir fark var: Burada soruları biz soruyor, tüm cevapları ondan alıyoruz!

Huawei Watch GT 2 tam da bu noktada sağlıklı bir yaşam sürdürebilmemiz için takip etmemiz gereken tüm önemli konularda bizi her an bilgilendirme işlevi görüyor. Peki nedir bu konular? Sağlıklı yaşamayı hedefleyenler ve kilo vererek ideal kilosuna kavuşmayı arzulayanlar nelere dikkat etmeli, tıpkı kalori takibinde olduğu gibi diğer hangi unsurların takibini yapmalı?

Kilo verme sürecinde stres düzeyi, egzersiz seviyesi ve uyku kalitesi de takip edilmeli

huawei watch

Hedeflenen sağlıklı kilo aralığına ulaşmak için çoğu kişi yalnızca kalori takibi yapmanın yeterli olduğunu düşünüyor. Fakat aslında bu oldukça büyük bir yanılgı çünkü kilo verme sürecinde beslenme düzeni ve alınan kalori miktarı kadar stres düzeyi, yapılan egzersiz türü ve bu sayede yakılan kalori ile uyku saatleri ve uykunun kalitesi gibi birçok unsur sağlıklı bir yaşamı oluşturduğu kadar kilo üzerinde de önemli ölçüde etki gösteriyor.

Hiç stres seviyenizin arttığı dönemlerde beslenme şeklinize ne kadar dikkat ederseniz edin çabanızın bir türlü tartıya yansımadığını fark ettiğiniz oldu mu? Peki ya uyku kaliteniz düşük olduğu için sağlıklı beslenme ve egzersiz rutininizin rayından çıktığı? Bu sorulara “evet” cevabını vermeniz çok normal. Çünkü aslında tüm bu unsurlar birleşip sağlıklı yaşam bütününü oluşturuyor.

İşte bu noktada da klasik ve spor olmak üzere iki farklı modeli bulunan Huawei Watch GT 2, egzersiz ve aktivite kayıtları, uyku takip ve analizi, kalp ritmi ölçme, yakılan kalori miktarını hesaplama gibi sağlıklı beslenmeye ilişkin konuların yanı sıra pusula, parkur izleme, GPS, 3D mesafe ölçümü, hava durumu ve alarm gibi özellikleriyle her beklentiyi karşılıyor. 

Cihazın düzenli egzersiz yapanlar için öne çıkan temel özelliği birçok antrenman modunun olması. Koşu çeşitleri, tırmanma, parkur, bisiklet ve yüzme gibi tam 15 farklı egzersiz çeşidi için antrenman modları bulunan Huawei Watch GT 2 havuzda ve denizde yüzme moduna da sahip. Bu noktada saatin 50 metreye kadar su geçirmez özellikte olduğunun da altını çizelim. 

Saatin iddialı olduğu yönlerinden biri de üzerindeki sürekli çalışan sensörler. Bu sensörler sayesinde spor aktiviteleri ile birlikte nabzınız sürekli ölçülüyor ve gece uyuduğunuzda detaylı uyku takibiniz yapılıyor. Üstelik uyku takibinde ne kadar uyuduğunuza ek olarak uykunuzun kalitesine; hafif, derin uyku ya da REM uykusu sürelerine dair bilgi edinebiliyorsunuz. Ayrıca cihaz, uyku verilerinizi değerlendirerek puanlama yapıyor.

Tüm verilerinizi saat üzerinden takip edebildiğiniz gibi ayrıntılı analiz ve istatistiklere telefonunuzdaki Sağlık uygulamasından da ulaşabiliyorsunuz. 

Yaptığınız egzersizin sonuçlarını görün, daha çok motive olun!

huawei watch 2

Yukarıda da belirttiğimiz üzere düzenli egzersiz sağlıklı yaşamın olmazsa olmazı. Bu yüzden yapmanız gereken bir diğer önemli şey de günlük aktivitelerinizi takip etmek ve egzersiz seviyenizi artırarak daha aktif bir yaşama kavuşmak. Egzersiz takibi yapmanın avantajlarının belki de en önemlisi motivasyonunuzu artırarak zamanla sizi daha da çok harekete yönlendirmesi! 

Gün içinde kaç adım atıyorsunuz? Attığınız adım sayısı kaç kalori yakmanızı sağlıyor? Günlük aktivite miktarınız ne kadar? Bu hafta geçen haftaya kıyasla daha mı çok daha mı az egzersiz yaptınız? Dilediğiniz her an bu soruların cevaplarını alabilmek emin olun, kendinizle tatlı bir rekabete girmenizi ve günbegün sınırlarınızı aşmanızı sağlayacak.

Sağlıklı yaşam ve egzersiz söz konusu olduğunda elbette kalp sağlığı da öne çıkıyor. Bu aşamada kolunuzdan #hiççıkarma’dığınız ve sürekli nabız ölçümü yapan Huawei Watch GT 2 kalp sağlığınızı takip edebilmeniz için siz uyurken bile nabzınızı ölçüyor.

Sağlıklı yaşamı tüm bu özellikleri ile destekleyen cihazın teknik açıdan belki de bir kullanıcıyı en çok ilgilendiren pil ömrü de kesinlikle oldukça cezbedici. Tüm özellikler açıkken ve saatiniz telefonunuza bağlıyken yaklaşık 2 hafta kadar giden pil ömrü, bazı özellikleri kıstığınızda ise 1 ayı buluyor.

Sağlıklı yaşamayı hayatınızın her alanında prensip haline getirmek istiyorsanız her an yanınızda olacak bir destekçiden daha iyi ne olabilir ki? #hiççıkarma

sağlıklı yaşam kilo verme beslenme egzersiz adım stres motivasyon uyku
facebook twitter linkedin whatsappmail

Yorumlar

Yorum yapan
Jisoi Park

Jisoi Park keşke param olsa da alsam :/

28.11.2019
Yanıtla
Bora Yildiz

Bora Yildiz Leş gibi reklam kokuyor

17.12.2019
Yanıtla

İlgini Çekebilir